Aikataulut
Näyttelyn kehäkartta (pdf) |
Näyttelyn aikataulukirje (pdf) |
Aikataulut on julkaistu 15.9.2017. Näyttelyn aikataulukirje ja numerolaput postitetaan syyskuun viimeisellä viikolla (vko 39).
Tuomarinmuutos ennalta ilmoitetulle varatuomarille on merkitty #-merkillä.
Kehä 1
Tuus van Adrichem Boogaert-Kwint 54
10:00 kooikerhondje
- pennut 2
- urokset 28
12:00 nartut 24
Kehä 2
Kay Woodward 79
10:00 englanninspringerspanieli
- pennut 16
- urokset 28
12:30 nartut 35
Kehä 3
Colin Woodward 48
10:00 fieldspanieli 17
irlanninvesispanieli 6
sussexinspanieli 1
12:00 clumberinspanieli 24
Kehä 4
Astrid Straaijer 44
10:00 barbet 20
lagotto romagnolo 24
Mariikka Ala-Maakala 13
13:30 junior handler
- 10-13 vuotiaat 4
- 14-17-vuotiaat 8
Kehä 5
Jóse Romão Pereira Silva 57
10:00 espanjanvesikoira 28
11:45 portugalinvesikoira 13
amerikanvesispanieli 1
#cockerspanieli, pennut 15
Kehä 6
Brian Foster 98
10:00 cockerspanieli, urokset 32
11:30 walesinspringerspanieli
- pennut 5
- urokset 27
- nartut 34
Kehä 7
Sara Nordin 73
10:00 amerikancockerspanieli 34
12:00 cockerspanieli, nartut 39
Loppukilpailuiden tuomarit ja alustava järjestys:
Paras pentu Astrid Straaijer
Paras jälkeläisryhmä Tuus van Adrichem Boogaert-Kwint
Paras VSP Colin Woodward
Paras kasvattajaryhmä Jóse Rõmao Pereira Silva
Paras veteraani Sara Nordin
Näyttelyn paras Tuus van Adrichem Boogaert-Kwint
Tuomarinmuutos ennalta ilmoitetulle varatuomarille on merkitty #-merkillä.
Kehä 1
Tuus van Adrichem Boogaert-Kwint 54
10:00 kooikerhondje
- pennut 2
- urokset 28
12:00 nartut 24
Kehä 2
Kay Woodward 79
10:00 englanninspringerspanieli
- pennut 16
- urokset 28
12:30 nartut 35
Kehä 3
Colin Woodward 48
10:00 fieldspanieli 17
irlanninvesispanieli 6
sussexinspanieli 1
12:00 clumberinspanieli 24
Kehä 4
Astrid Straaijer 44
10:00 barbet 20
lagotto romagnolo 24
Mariikka Ala-Maakala 13
13:30 junior handler
- 10-13 vuotiaat 4
- 14-17-vuotiaat 8
Kehä 5
Jóse Romão Pereira Silva 57
10:00 espanjanvesikoira 28
11:45 portugalinvesikoira 13
amerikanvesispanieli 1
#cockerspanieli, pennut 15
Kehä 6
Brian Foster 98
10:00 cockerspanieli, urokset 32
11:30 walesinspringerspanieli
- pennut 5
- urokset 27
- nartut 34
Kehä 7
Sara Nordin 73
10:00 amerikancockerspanieli 34
12:00 cockerspanieli, nartut 39
Loppukilpailuiden tuomarit ja alustava järjestys:
Paras pentu Astrid Straaijer
Paras jälkeläisryhmä Tuus van Adrichem Boogaert-Kwint
Paras VSP Colin Woodward
Paras kasvattajaryhmä Jóse Rõmao Pereira Silva
Paras veteraani Sara Nordin
Näyttelyn paras Tuus van Adrichem Boogaert-Kwint